3 tipy na espresso od DeLonghi

Koupili jste si nový přístroj na Espresso a po vybalení z krabice se na vás vysypala pomletá zrnka kávy? Rozčílili jste se, protože vás napadlo, že jste se stali obětí podvodu? Že vám ti ničemové z e-shopu prodali použité zboží?

Espresso od DeLonghi

Nebojte, není to pravděpodobné. Dobří výrobci své výrobky dříve než je pošlou k zákazníkovi zkontrolují ve zkušebním provozu. A jak jinak prověřit správnou funkčnost Espressa než s použitím kávy. Může se proto stát, že i v naprosto novém přístroji naleznete stopy po kávě. Není to známkou používání zboží, ale naopak to ukazuje na serioznost výrobce.

Jedním z takovýchto dobrých a ověřených výrobců přístrojů na kávu je tradiční italská značka DeLonghi. V tomto článku si představíme tři kávovary, resp. přístroje na Espresso, které si zaslouží pozornost všech, kteří si doma chtějí připravovat dobrou kávu. Je zřejmé, že různí spotřebitelé mají různě finanční možnosti, a proto budeme vybírat ty nejlepší zástupce z každé cenové kategorie. Doufám, že vám naše tipy pomohou při rozhodování, který pressovar si koupit.

Espresso DeLonghi EC 5

K nejlevnějším přístrojům na vaření kávy, kterou již lze považovat za dobrou, patří Espresso DeLonghi EC 5. Přístroj pořídíte za cenu pod tisíc korun.

Tento tlakový přístroj na vaření kávy pracuje s relativně nízkým tlakem kolem 3,5 barů při příkonu 800 W. Najednou dokáže obsloužit dva šálky kávy.

Espresso DeLonghi EC 5

Ani na funkce není Espresso DeLonghi EC 5 úplně skoupé. Pomocí zabudovaného Cappuccino systému, který směsuje páru, vzduch a mléko, si kromě Espressa můžete připravit také další nápoje na bázi kávy a mléka. Tryska na cappuccino má nastavitelný proud páry. Konvička je vyrobena z tepluvzdorného skla.

Opravdu se jedná o jednoduchý a také poměrně levný přístroj, který ale v domácnosti může odvést slušnou práci. Káva z tohoto espressa bude chutná, pokud ji tedy budete vařit z kvalitnější čerstvě namleté kávy. Ovšem vy, kteří jste gurmány a poučenými milovníky kávy, žádné zázraky nečekejte.

Espresso DeLonghi ECO 310 Icona

Pokud si doma chcete dávat šálky lepší kávy, než jaké docílíte s předchozím přístrojem, budete se muset poohlédnout minimálně o jednu třídu výše. Za velmi přijatelnou cenu kolem tří až čtyř tisíc se dá pořídit Espresso DeLonghi ECO 310 Icona. S tímto domácím spotřebičem se už doma začnete pomalu cítit jako v opravdové dobré kavárně. Jak se říká: za málo peněz hodně muziky. V tomto případě vlastně za málo peněz káva ve velmi přijatelné kvalitě (ovšem nesmíte podcenit přípravu kávy počínaje nákupem kvalitních surovin, což ovšem platí v každé situaci).

Espresso DeLonghi ECO 310 Icona

Espresso DeLonghi ECO 310 Icona disponuje funkcí Disco crema, což je speciální disk u kávového sítka, který zajistí perfektní hustou a bohatou pěnu na espressu. A jelikož hustá pěna se déle udrží v nahřátém šálku, ve kterém espresso tak rychle nevychladne, je do přístroje integrován také nahřívač šálků.

Tlaková nádoba má kovovou konstrukci. Tlak čerpadla je 15 baru. Dva oddělené termostaty kontrolují teplotu vody i páry. Vyjímatelný průhledný zásobník na vodu pojme 1,4 l. Vyjímatelná je samozřejmě také odpadní miska. Nechybí Cappuccino systém. Je možné použít mletou i porcovanou kávu (systém E.S.E.). Kávorvar se prodává v několika barevných provedeních a má líbivý design.

Espresso DeLonghi ECAM 23.450 S

Poslední kávovar, na který se podíváme, spadá skoro již do "profesionální ligy". Jedná se o automatický kávovar s vestavěným mlýnkem. DeLonghi ECAM 23.450 S patří k nejmenším modelů kávovarů tohoto typu. Právě pro jeho relativně kompaktní rozměry je tento espressovar vhodný také do domácností a malých kanceláří.

Espresso DeLonghi ECAM 23.450 S

Kromě funkcí vyjmenovaných u předchozích přístrojů disponuje Espresso DeLonghi ECAM 23.450 S dalšími šikovnými funkcemi jako je automatické čištění (Clean). Promyšlená technika individuálně nastavitelné malé, střední nebo velké kávy, silné nebo extra jemné chuti s horkou nebo střední teplotou kávy. Dále možnost uložení do paměti přístroje vámi navolené kávy za pomocí funkce Moje káva. Osvětlení šálků. Můžete naplnit zrnkovou i mletou kávou. Zabudovaný mlýnek na zrnkovou kávu s nastavitelnou hrubostí mletí s ocelovými mlecími kameny. Můžete si připravit dva šálky kávy najednou. Vyjímatelná spařovací jednotka. Nastavitelný adaptér na 2 šálky s výškou od 86 mm až po 142 mm. Statistika počítání šálků. Vyjímatelná nádoba na vodu má kapacitu 1,8 l, nechybí indikátor na doplnění vody atd.

Množství funkcí odpovídá také cena, která atakuje již hranici 20.000 Kč.

Klady: 

Kvalitní značka
Kvalitní produkty i v nižší cenové třídě

Zápory: 

Za opravdu dobré espresso si budete muset připlatit

Hodnocení čtenářů: 

Přidat komentář