Elektrické holicí strojky na cesty

Rychle vám rostou vousy? A hodně cestuje? A chcete přitom vypadat vždy svěže, elegantně a reprezentativně? Oholená tvář je v některých profesích velmi důležitou vizitkou. Ovšem pokud patříte k těm mužům, kterým vousy rostou závratnou rychlostí, může být zajištění vždy perfektně oholené tváře docela oříškem.

Braun 3330

Buď jste si svůj způsob, jak se "kdekoliv" oholit, už vymyslel a patříte k těm šťastnějším - a nebo jste rezignoval a s vědomím, že ledabylé strniště na tváři je vlastně v módě, se při každé příležitosti sebevědomě ukazujete kolegyním z vedlejší kanceláře, aby si všimli, jaký jste chlapák. Ano, i to je možnost. Ovšem tento článek má pomoci první skupině mužů, kteří se rozhodli, že chtějí mít za každé situace hladce oholenou tvář. Poradíme, jak toho co nejefektivněji a nejrychleji docílit a podíváme se na výsledky jedné ankety, ze které vzešly nejlepší elektrické holicí strojky na cesty.

Jak rychle rostou vousy?

Jaká je běžná rychlost růstu vousů? Žádná běžná neexistuje, vždy jde o individuální záležitost, která je ovlivněna geneticky a momentální hladinou testosteronu v těle. Z jednoho francouzského průzkumu vyplývá, že muži, kteří hodně "skotačí" se ženami, se nemusí tak často holit jako ti, kteří žijí více asketicky. I tento průzkum vám může být inspirací.

Přesto, kdybychom rychlost růstu vousů u mužů zprůměrovali, došli bychom k závěru, že za rok mužům vousy vyrostou o cca 15 centimetrů. A to si již nedokáži představit, jak moc "neasketicky" byste museli žít, abyste zapudili 15 cm chlupů zpět do pokožky...

A jen tak na okraj, věděli jste, že v létě vousy rostou rychleji než v zimě? A že se na mužské tváři nachází sedm až patnáct tisíc vousů?

Zkrátka, pokud toužíte po hladké tváři prosté vousů, bez holení to nepůjde.

Vousy mi rostou rychle jako ďas

A pokud jste navíc "majitelem" tváře, která ráno po oholení vypadá jako dětská prdýlka, ale už v poledne při obědě se začínáte proměňovat v něco, co bychom obhrouble mohli nazvat Jetyho řití, potřebujete mít holicí strojek vždy při ruce.

Denní holení je otrava. Co ale mají říkat ti, kteří se někdy musí oholit i vícekrát v jednom dnu, protože jejich profese nebo jejich nadřízený to vyžaduje?

Mokré holení

Na mokré holení můžete rovnou zapomenout. Navlhčení a napaření vousu si vyžaduje svůj čas a pěna na holení také musí působit nějakou dobu. A šéfovi by se pravděpodobně nelíbilo, kdybyste si z kanceláře udělal lázně. A např. v autě, kde možná jste svým pánem (i když jde o auto firemní), to také není techniky proveditelné - už jen ta zapařená skla. Zkrátka potřebujete kvalitní elektrický strojek, s kterým se dobře, bezbolestně a bez podráždění kůže oholíte na sucho.

Elektrické holicí strojky

Holicí strojky na elektřinu většinou dokáží holit ve dvou režimech. Buď jsou připojené k síti, nebo pracují na akumulátor. Když je holicí strojek nový, vydrží v provozu na akumulátor podle typu kolem 5 až 45 minut. Se stářím strojku se jeho výdrž zkracuje. Běžná doba nabíjení akumulátoru je 2 až 3 hodiny. Rychlonabíjecí strojky to zvládnou pod jednu hodinu.

Na jedno nebo pár oholení na cestách bez síťového napájení se takovýto strojek použít dá docela dobře. A podstatě jinou možnost ani nemáme.

Planžetový nebo frézičkový strojek?

Jelikož vybíráme holicí strojek na časté holení, dáme přednost strojku planžetovému před frézičkovým. Planžetový strojek, který funguje na principu vibrace nožů pod planžetou, si totiž lépe poradí s kratšími vousy. Oproti frézičkovému neboli rotačnímu strojku, který dosahuje lepších výsledků s o něco delšími a vlnitými vousy.

Nejlepší elektrické holicí strojky

Z ankety Produkt roku 2012 vzešly čtyři nejoblíbenější holicí strojky. Průzkum Produkt roku, který pořádá Nákupní rádce Heureka, je prováděn mezi spotřebiteli, přičemž je v něm zohledněná prodejnost daného zboží, poměr výkon a cena a spokojenost zákazníků s tímto zbožím.

Z ankety vzešly tyto čtyři nejlepší elektrické holicí strojky:

  1. Braun 3330
  2. Braun 3340
  3. Braun Z50
  4. Philips 1250/16

Jak je z výsledků patrné, zákazníci při holení jednoznačně preferují výrobky značky Braun.

USB holicí strojek

Ale co když vašemu akumulátorovému holicímu strojku dochází energie? Ne na každém místě má člověk k dispozici elektrickou zásuvku. A pokud pracujete jako obchoďák nebo obecně hodně cestujete, víte, o čem mluvím. Anebo zásuvku k dispozici máte, ale vy nemáte čas strojek nabít:

Máte dvě možnosti. Buď se spolehnete na skomírající akumulátor svého elektrického holicího strojku a budete doufat, že v provozu na baterie vydrží dostatečně dlouho na to, aby vás pouze bolestivě neoškubal, ale opravdu oholil.

A nebo můžete vyzkoušet USB cestovní holicí strojek. Jen si to představte, že máte k notebooku kromě cestovní myši připojený také cestovní holicí strojek. USB stojek na holení vyrábí firma ShaveTech. Je k dostání v černé a bílé barvě. Stojí 40 dolarů. V Česku se ale asi neprodává, takže přeci jen vám nezbude nic jiného, než si pořídit některý z přístrojů uvedených výše.

Hodnocení čtenářů: 

Přidat komentář