Formičky na vaření vajec Eggies

Užitečné věcičky bývají jednoduché a vylepšují něco, co by člověka většinou ani nenapadlo vylepšovat. Např. vaření vajec. Někoho zkrátka už štvalo, že se vařená vejce často obtížně loupou, a tak vymyslel zlepšovák. Když se vejce uvaří bez skořápky, nebude potřeba je skořápky zbavovat. Jak to udělat? Použít nějakou formu.

Formičky na vaření vajec Eggies

A přesně toto dokáží formičky na vaření vajec Eggies. Vajíčko se do formy rozklepne, formička se vloží do vody jako běžné vejce ve skořápce a nechá se vařit. Výsledek je překvapivě úžasný. Vajíčka po uvaření mají krásný tvar, dobře se s nimi pracuje, např. pro použití na obložené míse a chutnají ...prostě jako vejce.

Pokud by se vám ale zdál tvar vajíčka poněkud všední a omšelý, existují také formičky na vaření vajec, které mají i jiné tvary, než je vajíčko. Velmi oblíbené jsou formičky na vejce ve tvaru srdíčka, a to ne jen pro čerstvě zamilované lidi. Vyjádřit tomu druhému svou lásku nějakou netradiční formou může každý. A navíc láska přeci prochází žaludkem. Tvořítka na vajíčka ve tvaru srdce se prodávají pod označením Eggspress.

Eggies

Sada Eggies obsahuje 6 formiček, takže najednou můžete vařit až šest vajec, což by pro běžnou konzumaci mělo být dostatečné. V balení je kromě českého návodu navíc ještě další vychytávka, kterou se dnes už nachází ve většině kuchyní: jednoduchý oddělovat žloutků od bílků. Díky tomuto nástroji můžete s vejci experimentovat a uvařit speciální bezcholesterolové vejce bez žloutků, které ale bude vypadat jako běžné vejce a na první pohled nikdo nepozná, že vejce uvnitř žloutek neobsahuje.

Eggspress

Tvořítko Eggspress - srdce je vyrobeno z plastu a dá se snadno mýt v myčce na nádobí.

Vaření vajec ve formičce má ještě další kulinářskou výhodu. Můžete vyzkoušet vejce před vařením různě ochucovat, kořenit nebo vizuálně zkrášlit nasekanými bylinkami apod. Fantazii se meze nekladou.

Formičky na vaření vajec používám teprve pár dní a jsem s tímto vařením vajec velmi spokojená, protože je snadné, bezpracné... jen můj manžel začal remcat, že v poslední době mu vařím vajíčka příliš často, jenže mě to vaření ve formičkách prostě baví :). Všem doporučuji!

Formičky na vaření vajec přinášejí nový způsob přípravy a konzumace vařených vajíček.
Web prodejce: 
Klady: 
  • snadná příprava vajec
  • vejce není potřeba složitě loupat
  • nenajdete ve vajíčku zbytky skořápky
  • vejce lze okořenit již před vařením
  • vajíčka mají hezký pravidelný tvar
  • Eggies: lze vařit bílek a zloutek odděleně, uvařené vejce má skosenou špičku, proto se neskutálí z talíře při stolování
Zápory: 
  • Najednou uvaříte jen omezené množství vajec
Hodnocení čtenářů: 

Vaše názory

13. 05. 2013
Objednala jsem, přišlo mi to velmi rychle a už používám a zatím spokojenost. Nejvíce si vyhraju s obloženýma mísama, fakt paráda!
01. 06. 2013
Dneska na den dětí děláme malou oslavu pro děti, tak jsme s dcerkou z vajíček vytvářely malé pandičky a ptáčky. Vajíčka z formičky se dají krásně a jednoduše zdobit, prostě perfektní!!! Eva
05. 01. 2014
Jméno: 
Božena
A jak se Vám daří je vyklopit?
20. 06. 2013
Trochu drahá sranda na ten kousek plastu, ne? Ale hlavně mi vadí, že jsou ty vajíčka placatý...
21. 06. 2013
jj, cena, platí se za nápad... a já jsem naopak ráda, že jsou vajíčka dole zploštělá, protože se s nimi lépe pracuje při zdobení a stojí na talíři
30. 07. 2013
Vajíčka sa mi prilepili na formičky. Čo spraviť, aby sa nelepili?
31. 07. 2013
Koupit tyto formičky byl jeden z mých nejhorších nápadů. Proč nejsem spokojen? Vytéká bílek kolem závitů. Bílky se lepí na stěny formičky.. Zatéká voda a vejce jsou nevzhledná. Doba vaření se neúměrně prodlužuje. Nakonec samotné sestavení formičky, čtyři části, a následné čištění nalepeného bílku, to je tedy zážitek. O mytí v myčce dost pochybuju.
12. 06. 2014
Jméno: 
terka
Ahoj já sem si je taky pořídila a mám stejný problém jako ty! když sem vajíčka rozklepla a chtěla je vykydnout do těch formiček otvor je malý a půlka vajíčka mi vytekla kolem.. po zavření a vložení do vody mi do formiček natekla voda i přes to že sem je hodně pevně utěsnila! po chvíly vyření mi bílková pěna přetékala z hrnce tak sem to odstavila a koukla na vajíčka bílem nalepený všude a z formiček sem to musela vyškrabávat lžící! fakt skvělý výrobek!navíc na formičkách jsou plastové výlisky které tam být nemají, takové kousky plastu které asi stroj zapoměl oříznout! přítel se mi smál co sem to koupila za sra*ku! ale myslí si že kdybych tam dala míň vody aby byly ponořené formy jen do půlky že by to šlo.. zkusím to ještě jednou a jestli to nepůjde vyhodím to..
18. 09. 2013
Jméno: 
Kamila
Nápad dobrý ale opravdu se vejce na formičku přilepí a to čištění je nesnadné ,i když jsem je nechala odmočit.Byla jsem hodně naštvaná,nemáte někdo radu,jak to mu zabránit?Zkusit třeba vytřít olejem?
20. 09. 2013
Jméno: 
Jirka
Vajíčka z formičky nejdou lehce vyklepnout.Při vyklepávání je povrch potrhaný.Co s tím.Poraďte.
05. 11. 2013
Jméno: 
Marta
Dlouho jsem zvažovala jestli koupit, ale dneska jsem viděla, že mají akci a formičky stojí ve slevě necelé dvě stovky, za tu cenu se to myslím už dá, takže je rozhodnuto a vyzkouším je.
13. 11. 2013
Jméno: 
herka
Bohužel jsem taky naletěla - špatně se díly šroubují, vyklopit vajíčko z kelímku prostě nejde... Budu muset zkusit nádobku před vařením naolejovat, třeba to půjde líp. Mytí je horor...
21. 11. 2013
Jméno: 
Eva
Taky jse si koupila formičky.Jsou vyrobeny made in china,špatně se šrubují a nejdou vyklopit.Nikomu nedoporučuji,je to podvod.
26. 11. 2013
Jméno: 
Jarka
koupila jsem je přes "poštovnézdarma" za 219,- Kč, musejí se vymazat olejem před použitím a pak se můžou mýt i v myčce, ale pravdu máte, že je to drahé
30. 11. 2013
Jméno: 
elen
Fakt hrůza,jak bylo řečeno,lepí se na formičku a nejdou umýt,šroubování složité,nejdou vyklepnout,zcela určitě nedoporučuji a lituji,že jsem nezašla si přečíst co píší ostatní,jistě bych nekoupila ani za 39,-
22. 12. 2013
Jméno: 
doktor
Tak jsem rád že jsem nekoupil,sháněl jsem je na TV shopu a na štěstí je neměli , pak mi volali , že je mají a dávali i slevu . Dnes jsem rád že jsem to nekoupil odradila mě příliš velká cena zase se vajíčka nevaří tak často. Od té doby budu vajíčka až dnes ve skořápce na mněko a sekané nožem na půlky pro vnoučata .
21. 12. 2013
Jméno: 
Lubomír Kysučan-email:kysucan.lubomir@seznam.cz
Vajíčka nejdou vyklopit,poraďte,co s tím.Děkuji.
23. 12. 2013
Jméno: 
Hec
Koupil formičky na Aukru za 120Kč.Přišlo to z Chiny.Shit strašnej.Všude kusy ostrého plastu jen tak na pořiznuti prstu.Z formy to nejde ani za boha.Chtěl jsem to hnet hodit do koše.Ale davam tomu ještě jednu šansi.Pořádně to namažu olejem uvnitř a pořádně zašroubuji.Pevné nervy těm kdo to chce koupit.
03. 01. 2014
Jméno: 
mirek
Takovyhle blbosti bych nikdy nekoupil.To je za trest.
05. 01. 2014
Jméno: 
božena
Taky se nám vejce přilepila, ale jde to vyndat pomocí lžičky. Nejlepší objet držátkem lžičky. Ještě to zkusíme vytřít olejem. Umýt šly celkem dobře. dala jsem do nich vodu a pak umělohmotnou drátěnkou vymyla. Šlo to hned. "šroubení jsem umyla kartáčem na nádobí.
09. 01. 2014
Jméno: 
Láďa
Tak jsem do toho spadl také, nápad dobrý, ale provedení formiček, které se k nám dostalo je jeden velký podvod. Zajímalo by mě jak vypadá a z jakého materiálu je originál.
09. 01. 2014
Jméno: 
Jarmila
Je to hrozný podvod. Vajíčka nejdou vyklopit z formičky a je z toho šílený bordel.
16. 01. 2014
Jméno: 
lafes
Souhlasím, že vajíčka nejdou vyklopit ani když jsem vše vymazal olejem. Zatím jsem nikde nečetl fungujíci návod, jak na to.
25. 03. 2014
Jméno: 
marek
Dal jsem těm formičkám několik šancí a už jsm je vyhodil, nejde to vyklopit, nejde to umýt za tu dobu co se to meje tak oloupu deset vajec. Stašnej šunt.
06. 04. 2014
Jméno: 
Jarka
Je to hrozné, myslim, že by všem nám měli vrátit peníze ,a dále to ne inzerovat.Dokonalý podvod.
06. 04. 2014
Jméno: 
Jarka
Je to hrozné, myslim, že by všem nám měli vrátit peníze ,a dále to ne inzerovat.Dokonalý podvod.
06. 04. 2014
Jméno: 
Petra
Jak reklamovat formyčky na vajíčka, je to úplný nesmysl, na který naletělo díky TV moc lidí,
06. 04. 2014
Jméno: 
Petra
Jak reklamovat formyčky na vajíčka, je to úplný nesmysl, na který naletělo díky TV moc lidí,

Formičky na vaření a pečení od různých výrobců

Tip: Srovnat další zboží a recenze: Formičky na vaření a pečení - různé značky »