Luxusní vaflovač Louis Vuitton

Jedním z trendů poslední doby je to, že luxusní značky se snaží rozšiřovat svůj vliv i do oblastí a odvětví, ve kterých bychom je asi nečekali.

vaflovač Louis Vuitton

Svou luxusní značku má nejrůznější sportovní náčiní od jízdních kol až po tenisové rakety, míče fotbal a samozřejmě i golfové vybavení. Ale zdaleka nejde pouze o sportovní odvětví. Luxusní značky pronikají i do spotřebního zboží. Na luxusní edice aut s prvotřídním koženým čalouněním a s palubní deskou vykládanou zlatem a drahokamy, ale třeba i na počítače a notebooky s brandem luxusní značky jsme si už zvykly.

Tentokrát si designeři dodali daleko více odvahy a vydali se do oblastí více přízemních. Posvítili na vybavení do kuchyně. A můžete hádat: nejde o sporák, mikrovlnou troubu nebo rychlovarnou konvici, dokonce tento článek není ani o designovém osvětlení kuchyňské linky. Luxusní podobu dostal jiný malý kuchyňský elektrospotřebič: vaflovač.

Zrodu tohoto nevšedního vaflovače nejspíše předcházel sen o měkoučké mňam mňam snídani. To se tak módní designer ráno probudil a měl chuť na něco opravdu delikátního a luxusního. A tak navrhl tento vaflovač, který byl vyroben pod brandem světoznámé francouzské luxusní značky a módního domu Louis Vuitton.

O tom, jaký má tento waflovač příkon ve Wattech (W) a kolik se na něm dá vyrobit najednou vaflí, se ale "výrobce" nezmiňuje. Stejně tak zůstává tajemstvím, zda pečící plotny mají nepřilnavý povrch, nebo zda praktičnost šla stranou a nevšední design hrál prim i z tohoto pohledu. 

Pokud si ale už připravujete svůj tajný recept na extra tlusté wafle a chtěli byste ochutnat na snídani vafle z tohoto luxusního vaflovače, budete mít nejspíše smůlu. Tento značkových vaflovač není na prodej. Jeho tvůrce chápe tento stroj jako umělecký předmět, který patří spíše do učebnic sochařství (a nikoli do kuchyně). Autorem tohoto díla je umělec z Los Angeles Andrew Lewicki, jenž se ve svém díle často zaměřuje na ztvárnění paradoxů moderního světa.

Hodnocení čtenářů: