Recenze fotoaparátu Nikon Coolpix P7700

Žhavá novinka na trhu digitální fotoaparát Nikon Coolpix P7700 je nástupcem špičkového přístroje Coolpix P7100. Prodejní úspěch či spíše neúspěch tohoto předchůdce však kvality foťáku mírně řečeno deklasoval. Jaký je Nikon Coolpix P7700? Bude se těšit větší přízni fotografů?

Nikon Coolpix P7700

Nikon Coolpix P7700 patří do nejvyšší třídy kompaktních high-end digitálních fotoaparátů.

Nikon Coolpix P7700 dokáže ukládat snímky typu RAW. Má plně manuální režim. Nový typ 12,2 megapixelového snímače umožňuje záznam 1080p HD videa se stereo zvukem.

Obrazový snímač typu CMOS má velikost 1/1.7 palce. Kvalita obrazu je vzhledem k velikosti snímače skvělá. Rozlišení fotoaparátu činí již zmiňovaných 12.2 MPx. Světelnost objektivu lze nastavit mezi f/2.0-4.0. Ohnisková vzdálenost se pohybuje v rozpětí od nejkratší 28 mm po nejdelší ohnisko 200 mm. Fotoaparát nabízí optický i digitální zoom. Optický zoom je 7,1 x a digitální čtyřnásobný.

Displej má velikost 3 palce. Fotografie foťák ukládá do formátu JPEG a RAW. Video točí ve ful HDD 1080p v 30 nebo 60 snímcích za sekundu. Výsledné video je MPEG-4 nebo H.264.

Interní paměť foťáku je 86 MB. Foťák podporuje externí paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Z foťáku vedou výstupy USB a mini HDMI.

Tlačítka a ovládací prvky na fotoaparátu jsou rozmístěny dobře a žádné podstatné nechybí. Foťák se ovládá intuitivně, snadno se používá a dobře se drží v rukou.

V mnoha ohledech je Nikon Coolpix P7700 skutečně mnohem lepší než jeho předchůdce. Velmi zarážející je ale například absence hledáčku. Nemožnost použít hledáček ani ve spojení se zoomem je nepochopitelná. A vzhledem k tomu, že jde o high-end foťák je tento nedostatek docela matoucí. Prostě to nemá racionální vysvětlení a osobně to nechápu, proč tam ten hledáček nedali.

Cena fotoaparátu odpovídá vyšší třídě, do které tento foťák patří.

Klady: 

Vysoká kvalita fotografií
Plně manuální režim

Zápory: 

Nemá hledáček

Hodnocení čtenářů: 

Komentáře

1/ "Nikon Coolpix P7700 patří do nejvyšší třídy high-end digitálních fotoaparátů." - Odvážné tvrzení ;) 2/ Článek má být test nebo konstatování oficiální tech. specifikací P7700 3/ "Velmi zarážející je ale například absence hledáčku." - To, že přístroj nedisponuje hledáčkem je vlastnost, nikoliv chyba výrobce. Nezbývá než se s tím smířit nebo přístroj nekupovat. Je zarážející, že nová auto nestojí 10Kč? :) Vlastnil jsem P7000 a hledáček jsem nevyužíval. Čili žádná škoda :) Jinak souhlasím, že se jedná o fajn mašinku.

Moc povedená mašinka, mám ho teprve pár dní, ale už jsem se zamiloval :)

Přidat komentář