Solární stavebnice

  • Posted on: 9 August 2013
  • By: Lukáš Přeček

Sluníčko se v posledních dnech opravdu činí, a tak jeho energii můžeme zkusit využití nejen k opalování, ale i k jiné zábavě, která vyžaduje – jak bych tak řekl – více umu a aktivního přístupu. Postavte si ze solární stavebnice sofistikovaný funkční stroj a zábavnou hračku v jednom. Potřebovat k tomu budete nějakou sadu pro sestavení solárních hraček. Na internetu se jich prodává několik typů, např. solární stavebnici GA-1476 (na obrázku).

Solární stavebnice

Ze solární stavebnice GA-1476 můžete sestavit šest různých předdefinovaných modelů + neomezené množství hraček (hybridů) dle vlastní fantazie. Stavebnice obsahuje návod na tyto solární hračky: loď, letadlo, solární mlýn, vznášedlo, štěně, vesmírné auto.

Výhoda této solární stavebnice je to, že k sestavení jednotlivých modelů nepotřebujete žádné nářadí ani lepidlo. Stavebnice se rychle skládá a je opětovně snadno rozložitelná.

Za cenu menší než dvě stě korun si tak můžete pořídit solární stavebnici, se kterou si užijete spousty zábavy nejen při skládání modelů, ale také při uvádění svých technických výtvorů do provozu, při pořádání závodů ze solárními vozítky – a třeba i při čekání na sluníčko, až vyleze zpoza mraků, aby vaše solární hračky opět nabilo paprskem energie.

Technické a vzdělávací hračky (které to s tou techničností a vzděláváním ovšem příliš nepřehánějí) má rádo téměř každé dítě a naprosto všichni tatínci.

Klady: 
  • nízká cena (za velmi málo peněz hodně zábavy)
  • snadné složení i rozložení stavebnice bez potřeby šroubováku, nářadí nebo lepidla
  • praktické seznámení se způsobem využití sluneční energie
Hodnocení čtenářů: 
Orientační cena: 
169.00 Kč

Komentáře

Jméno: 
Lojza
za velmi málo peněz hodně zábavy)

Přidat komentář