Tablet pro nejmenší děti (Baby tablet)

  • Posted on: 8 November 2013
  • By: Martina Kemrová

Tablet. V posledních letech je stále oblíbenější. Používají ho k práci nebo zábavě lidi všech věkových skupin, od studentů a dospělých, až po starší lidi či důchodce a na druhé straně až po ty úplně nejmenší děti. V řadě domácností už tablet doslova zdomácněl.

Baby tablet

(Jen pro pořádek, kdyby snad někdo tápal: Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání.)

Baby tablet od MacToys

V dnešní přetechnizované době je již samozřejmostí, že děti už od dětství umí hrát hry na počítačích, mobilních telefonech a tabletech. Pokud přemýšlíte o dárcích k Vánocům pro své děti, a je pro vás nepředstavitelné pořídit 3letému prckovi svůj vlastní „opravdový“ tablet, Mac Toys přináší řešení. Pořiďte svému dítěti Baby tablet.

Baby tablet patří do kategorie interaktivních hraček, jde o tablet pro malé děti a miminka, který se svým moderním designem vypadá jako opravdový tablet a který svým interaktivním přístupem zaujme a zabaví děti už od 1 roku. (Více také v článku Baby tablet na webu o hračkách, knihách a tvoření pro děti.)

Hračka roku 2012

Ačkoli je Baby tablet určen pro děti od 3 let, pamatuje i na ty nejmenší a způsob ovládání tohoto dětského přenosného počítače s dotykovým displejem se dětem podřizuje. Ne nadarmo byl tento malý dětský počítač oceněn Hračkou roku 2012.

Funkce Baby tabletu

Poté, co se dítě dotkne určitého obrázku, spustí se různé melodie. Tablet vyslovuje, co dítě vidí na obrázku, takže i to nejmenší dítě se může učit řeč napodobováním a odposlechem. Taktéž se může naučit rozeznávat obrázky věcí, zvířat a poznávat barvy (červená, oranžová, žlutá, zelená, světle modrá, tmavě modrá a fialová). Pro děti s hudebními vlohami je tato interaktivní hračka také vhodná, učí rozvíjet jejich talent – v tabletu je funkce piano.

Pro starší děti je baby tablet interaktivní hračka, která je naučí počítat od 1 do 10, seznámí je s abecedou, pomůže jim s hláskováním slov. Obsahuje hry na hledání písmenek, slov a číslic.

Pro ty pokročilejší a zdatnější nabízí výuku v angličtině (slovíčka, výslovnost).

Tablet je na tři AA 1,5 V baterie, které nejsou součástí balení, a je dodáván v bílém nebo černém provedení.

Opravdový „dospělácký“ tablet v dětské úpravě

Pokud ale chcete svému dítěti pořídit opravdový „dospělácký“ tablet jen v dětské úpravě, aby se s ním dítěti lépe pracovalo (a hrálo), i takové samozřejmě existují. Jsou plně dotykové, jsou založené na platformě Android, takže pro ně existuje nepřeberné množství her a aplikací včetně těch dětských a naučných. V současné době asi ten nejlepší opravdový dětský tablet se jmenuje Samsung Galaxy Tab 3 Kids. Ovšem u dětského „dospěláckého“ tabletu je potřeba počítat i s „dospěláckou“ cenou. Více o tomto tabletu včetně aktuální ceny a možosti koupit najdete tady.

Web prodejce: 
Hodnocení čtenářů: 
Orientační cena: 
300.00 Kč

Přidat komentář