Zahradní hadice Xhose: krátká dlouhá a lehká

Letní sezona se už nezadržitelně blíží a s jejím začátkem nás čekají nejen radosti v podobě dovolené, ale také sezonní práce kolem domu a na zahradě. Každý, kdo se stará byť jen o malou zahrádku, dobře ví, že velmi důležitým pomocníkem na zahradě je hadice na vodu. Slouží k zalévání zahrady, osvěžení trávníku, pokropení prašné cesty nebo třeba k mytí auta. U domu je zkrátka dobrá zahradní hadice na vodu nepostradatelná - ano, řeč bude o hadici Xhose (Pocket Hose a další takřka identické hadice, které se prodávají pod různými názvy).

Zahradní hadice Xhose

Zahradní hadice ale mívají jednu podstatnou nevýhodu. Protože bývají dlouhé (protože krátkou hadici by docela dobře zastoupil obyčejný kbelík), bývají také velmi špatně skladné a obtížně se s nimi manipuluje, protože jsou těžké a navíc se často rády zamotávají a bývá problém je rozmotat.

Všech těmto nedostatkům se dá ale vyhnout, pokud si pořídíte nějakou sofistikovanou zahradní hadici. Jednou z těch technicky lépe řešených je zahradní hadice Xhose, kterou můžete znát také z televizního pořadu teleshopping.

Výhody zahradní hadice X-hose jsou především tyto dvě:

  1. variabilní délka
  2. nízká váha hadice

Hadice s variabilní délkou

Hadice Xhose se po zaplnění vodou automaticky rozvine až na trojnásobek své délky, takže ve svinutém stavu je tato zahradní hadice překvapivě krátká, ale při používání vás její délka mile překvapí. Tohoto praktického efektu je dosaženo speciálním technickým řešením s inovativním designem, kdy hadice Xhose je složena vlastně ze dvou hadic: pevné gumové hadice a venkovní pružné nylonové hadice.

Hadice se prodává ve třech různých délkách. Velikost rozvinuté hadice může být 7,5 metrů, 15 m nebo 22,5 m. To odpovídá svinuté hadici o rozměrech přibližně 3 m, 5,5 m a 9 metrů.

Hadice typu Xhose je lehká

Technické řešení hadice Xhose se příznivě projevilo také na váze hadice. Hadice Xhose o délce 15 m váží jen půl kila, proto s touto zahradní hadicí mohou snadno manipulovat i děti a ženy.

Příslušenství hadice typu Xhose

Hadice je variabilní, proto se k ní dá přidat několik typů příslušenství, podle toho, co kdo potřebuje a využije. Praktickou pomůckou je určitě držák na hadici a různé trysky (Rozprašovací nástavec Xhose, Water jet X-hose).

Zahradní hadice Xhose je krátká, a přesto dlouhá a lehká hadice. Recenze a zkušenosti lidí hovoří za vše.

Kde hadici X-hose koupit

Hadici typu X-hose nabízí v Česku pod různými jmény několik překupníků. Pokud na dodání hadice vydržíte čekat zhruba měsíc, můžete si hadici objednat za většinou nižší cenu přímo z Číny. Na velkých důvěryhodných asijských eshopech se dá zaplatit online prostřednictvím běžné české platební karty nebo třeba PayPal účtu. Osobně nakupuji na těchto eshopech poměrně často a ještě nikdy jsem se nesetkal s nějakým problémem, jediná věc, se kterou je nutné počítat je zmíněná delší dodací lhůta, která běžně trvá celý měsíc, proto je potřeba nakupovat s předstihem. Odměnou bývá nižší cena. Ale pozor, ne vždy je to pravidlem!

 

Klady: 
  • roztahovací délka
  • nízká váha
Zápory: 
  • zatím žádné
Hodnocení čtenářů: 

Komentáře

nejdříve se mi to moc nezdálo , že to bude mít malý tlak a že to nebude fungovat ale ono to vážně funguje

a proč by to nemělo fungovat? :D je to prostě hadice

po těch povodních budou zahradní hadice asi nedostatkovým zbožím...

Ráda bych se zeptala, zda tuhle hadici někdo má, jak je spokojen a zda je tam připojení na vodovodní baterii? Normální nebo je třeba mít nějakou speciální koncovku. Dá se koupit nebo to už musí ta baterie v sobě mít zainstalované? Díky

kúpil som to z e-shopu a asi po 30 sekundách sa mi vytiahla tlakom vody 1 koncovka. Opravil som to , pevne zatiahol a po ďalších 30 sekundách sa mi pri koncovke vydula vnútorná hadička na balonik cca 5 cm a praskla. Je to dobrý nápad, ale realizácia je mizená .

Jméno: 
Roman
No ano na SK ako i v CZ sa skôr predáva CHINA predražená a potom sa sem až dostane originál. Ja mám obe a modré sú nekvalitné , ale zelené pod názvom Pocket hose sú o inom a obednaval som priamo s DE. Treba si pozrieť aj videá a recenzie pred kúpou. Na YOUTUBE napr: pocket hose vs x-hose atd....

Jméno: 
Petr
X HOSE jsem měl, ale nebyla příliš kvalitní. Má špatné koncovky. Objednal jsem si novou z x a jsem spokojen. Má jiné koncovky a je celkově v lepším provedení. Značka je MAGIC-HOSE. Z Číny bych nic nekoupil. Nikdy nevíte, co vám pošlou. Tady máte záruku 24 měsíců.

Jméno: 
Hanka
S Petrem souhlasím. I já objednala MAGIC-HOSE z x a jsem spokojená. Dodej až domů díky DPD a při objednání 2 ks neúčtují dopravné. Záruku dle všeobecných obchodních podmínek drží, tak si myslím, že nebude žádný problém.

Jméno: 
Stanislav
Asi jeden mesiac bola hadica vynikajúca. Ľahká, skladná, dobrá manipulácia. Po mesiaci začala tiecťasi meter od koncovky. Skrátil som ju a opravil. Vydržala asi dva mesiace a znova začala tiecť asi na troch miestach a je už neopravitelná. Nepoškodila sa zvonku, ale je nekvalitný vnútorný gumový materiál. Pokiaľ by výrobca použil kvalitnejší materiál, kúpim ju opäť, ale zatiaľ sú to vyhodené peniaze.

Přidat komentář