Coldrex vs. slivovice

Protože jestli mě opravdu vykurýroval Coldrex, tak si tu slivovici na prevenci doma už neobhájím.
2 min. čtení | 401 slov

Nejdříve epidemie a už se Evropou šíří chřipková pandemie. Lidi smrkají, jsou nachlazení, mají teplotu, v tramvaji na mě chrchlají a rozkuckávají do všech stran viry. V televizi straší prasečí chřipkou a zprávy na webu uvozují výstražné titulky H1N1. A tak není divu, že také na mě dosedl nějaký moribundus.

První den jsem se léčil slivovicí. Klasický výpal červa. Preventivně si tuto léčbu předepisuji v podstatě nepřetržitě. Jen jsem krapet zvýšil dávku. Večer mi bylo fajn, dokonce jsem byl i veselejší než obvykle. Ráno jsem se však probudil, jako bych vstával z hrobu. V hlavě rozsypané střepy, v krku oheň, v uších pískání, mžitky před očima a kosti bolely jako by mě v noci vplétali do kola. Ta domácí slivovice se kamarádovi Svobodovi tentokrát asi moc nepohedla. A nebo jsem vážně prolezlý skrz naskrz bacily a vypálit červa z těla ven se mi tak lehce nepodaří. Možná jsem dokonce tu škaredou virózu s tykadlama nasral a ona teď ve mě s o to větším zanícením víří, rojí se a všelijak se množí a rozlézá

Co teď? Nezbývá než přejít na konzervativní léčbu. K nějaké té chemii: Pilulky, tablety, bobule, prášky... Z principu to, co předepíše doktor, nemám rád, ale co naplat, člověk musí chodit do práce, jak říkal neboštík můj dědeček, aby měl prachy na kurvy a jiné kratochvíle, a tak musí být zdravý. A když to nejde jinak, je třeba sáhnout po léku z lékárny.

V televizi jako by řízením shora zrovna běžela reklama na Coldrex = Horký nápoj s příchutí citronovou, černý rybíz nebo citron s medem. A že prý to umí hotové zázraky.

Tak jsem si to kouzlo, ten hot drink samozřejmě hned uvařil. Coldrex  je určený pro účinnou úlevu od příznaků chřipky a nachlazení, četl jsem na přebalovém letáku a uznale pokyvoval hlavou. Exnul jsem to, trošku mě to vevniř zahřálo, ale neprostoupilo to mnou tak příjemně jako slivovice, a čekal jsem, co bude.

Sice jsem neusínal s rozšafnou náladou a nebylo mi do zpěvu, jako předešlého dne, ale pravda je taková, že ráno mi bylo asi o něco lépe. Kdo ví, jestli mě vyléčil Coldrex, spíš si myslím a hlavně doufám v to, že jsem se jen pořádně vyspal z té včerejší kocoviny, z toho půllitříku domací slivovice od přítele Svobody a že jsem toho červa přece jen spálil tradičním způsobem. Protože jestli mě opravdu vykurýroval Coldrex, tak si tu slivovici na prevenci doma už neobhájím.

Text: 6n64 (29. 01. 2011)
Vydáno: 29. 01. 2011