Originálnější než Den svatého Valentýna

Říká se, že radit může každý, kdo se nebojí, že by mohl radit špatně. Tak radím.
4 min. čtení | 771 slov

Říká se, že radit může každý, kdo se nebojí, že by mohl radit špatně. Tak radím.

Za pár dní tady bude Den svatého Valentýna. Ačkoliv ještě před ne tak vzdálenou dobou o tomto americkém svátku, který opěvuje lásku a zamilovanost, v Česku nikdo nic moc nevěděl, v posledních dvou desetiletích zdomácněl také u nás. Nakolik na tom mají zásluhu prodejnci pseudozaláskovaných předmětů a suvenýrů, květin a cukrovinek, je zbytečné řešit. Určitě v tom mají prsty a musí se jim nechat, že dosáhli svého: Svátek zamilovaných se nám nadobro vryl do podvědomí, je součástí našich životů, vytvořil pevné asociační pouto s měsícem únor.

Láska je krásná věc, jenže když je na někom vymáhána, může mít i své stinné stránky. Když si muž na Valentýna nevzpomene nebo ho dokonce zcela záměrně ignoruje a nepopřeje své milované partnerce mnoho lásky a nedá jí polibek a k němu alespoň nějakou tu drobnost ve tvaru srdíčka nebo prstýnek, plyšáka, čokoládu, květinu apod., může se se zlou potázat.

Z vlastní zkušenosti vím - a každý chlap, který žije nějaký ten pátek ve vztahu s ženou, to ví také - že ženám se musí věřit velmi obezřetně. Ať je vaše žena momentálně vaší dívkou, milenkou nebo manželkou, nikdy té své drahé polovičce nevěřte všechno. Ona si totiž většinou nemyslí to, co hlásá. Žena mívá témata a oblasti, o kterých mluví velmi často a ráda, a tak by se mohlo zdát, že je má fakt velmi napřemýšlené, ale přesto její skutečný názor je opačný, než který tak vehementně všem vykládá. A je na vás, abyste to odhalil. Předpokládá to. Dokonce s tím počítá.

Když vám bude tvrdit, že Valentýn je jen pojebaný americký svátek, který v Česku nemá co pohledávat, zbystřete! Nenechte se zmást. Ve skutečnosti vám říká, že od vás očekává nějaký pořádný prezent, když už všichni tomu komerčnímu diktátu podlehli a ona musí snášet ty nepříjemně vtíravé emoční útoky z výkladních skříní obchodů a z televizních reklam.

A věřte, že není vůbec jisté, jestli jí bude stačit pouze to sladké políbení, kterým jste ji chtěl proti její vůli v rozněžnělé romantické chvilce překvapit. Ona totiž už dopředu moc dobře ví, že ji budete chtít opět překvapit. Koneckonců ji takto 14. února překvapujete už nejmíň deset let. Takže myslete na to, že s polibkem u své ženy neuspějete, pokud po něm nebude následovat dostatečný, ale tím myslím opravdu dostatečný sexuální výkon.

Jenže může se stát, a z vlastní praxe vím, že se to stává, že i to vám může být houby platné. Ať jste na tom s potencí sebelíp. Protože pokud se svou partnerkou soužijete více než jen pár let (a ona s váma), je dost pravděpodobné, že se jí sex, který si tak i tak vzájemně pravidelně poskytujete podle nepsaného, k její spokojenosti dohodnutého harmonogramu, že se jí ten sex může zdát poněkud málo (v tak významný den).

Prostě jste měl koupit něco u zlatníka nebo v parfumérii a byl by klid. Hezkým spodním prádlem by také, ač je to vzhledem k vašemu sexuálnímu životu možná absurdní, nepohrdla. Když už to ale došlo tak daleko a vy jste toho Valentýna vážně projel, tzn. že jste svou milou pouze políbil, vyznal jí lásku a pak na ni vlezl, tak přesto nezoufejte. Vše se dá zachránit. Nebo alespoň trochu napravit.

Obrázek k článku Originálnější než Den svatého Valentýna

Mám to ověřené z praxe. Vyprdněte se tento měsíc na hypotéku, spoření s liškou i platbu za elektřinu, kdyby to bylo potřeba. Zajděte do těch krámů, do kterých normální chlap ani nepáchne, a kupte svému miláčkovi něco mimořádně hodnotného, tedy drahého. Vhodným dárkem může být např. zlatý řetěz s půlkilovým medajlonkem, náušnice osazené diamanty, dárkové vydání Stmívání (Twilight) od Stephanie Mayer, vysoké kozačky z kůže nějakého exota, kabelka (také z nějaké takové exotí kůže), luxusní spodní prádlo, presovar, parfém Justin Bieber, případně letenka na Kanáry. Ne aby vás napadlo kupovat kuchařku, vibrátor nebo permanentku do fitka! To vážně ani náhodou.

Pak si vemte v práci dobrovolně šestnácku a v klidu tam počkejte dva dny. 16. února slaví svátek Ljuba.

Takové krásné zaláskované slovanské jméno! Ideální příležitost, jak svému mazlíkovi vyrazit dech. Tak neuvěřitelně originální! Popřát namísto divného, kdo ví, jestli nakonec ne homosexuálního amerického Valentýna, líbeznou, zamilovanou, naši slovanskou Ljubu. Vaše žena se bude rozplývat blahem a štěstím. A protože bude mít, čím se pochlubit ženským v práci, bude naprosto spokojená. 

A co si budeme povídat, Ljuba je Ljuba, ale největší radost jí stejně udělá to zlato nebo ta letenka k moři. V tom je vaše jistota a naděje. A nebo víte co, zkuste jí koupit pozemek na Marsu. Je to sice nesmysl, ale není to tak drahé a fakt ji to nadchne. Jen aby si to špatně nevyložila.

Text: 6n64 (09. 02. 2012)
Vydáno: 09. 02. 2012