6nocí.cz – takový lifestyle magazín

V noci mi často něco vrtá hlavou, cokoliv. Nemůžu usnout a musím na to myslet. Proto píšu. Takový lifestyle magazín.
2 min. čtení | 264 slov

V noci mi často něco vrtá hlavou, cokoliv. Nemůžu usnout a musím na to myslet. Proto píšu. Takový lifestyle magazín. Protože když se myšlenka zformuluje a napíše, nechá člověka trochu na pokoji.

Všimli jste si, že když si kupujete zájezd v cestovce, tak si nekupujete dny, ale noci? Jako bychom nejezdili za sluníčkem a prohřátým pískem na pláži, ale za měsícem a oblohou s hvězdami. To bychom si už mohli zajít do planetária, ne? Vyšlo by to levněji a vizuální zážitek by byl i s odborným výkladem. Ledaže by v tom byly ty noční bary na pláži. Asi jo.

A také: Stvoření světa trvalo sedm dní. To ví každé malé dítě. Tuší ale někdo, co Stvořitel dělal v noci? Co dělal těch šest nocí mezi těmi sedmi tvůrčími dny? Spal? Odpočíval? Přemýšlel? Díval se na své dílo, jak vypadá ve tmě, a vdechoval mu magický rozměr? Nebo prostě chlastal? Muchloval se s někým? S kým?! Onanoval? Nevíme. Ale proč by nemohl? Můžeme to vyloučit?

Těch šest nocí mi vrtá hlavou.

Obrázek šest nocí

Vůbec v noci mi často něco vrtá hlavou, nemůžu usnout a musím na něco myslet. Je to velmi nepraktické, když člověk potřebuje být ráno vyspaný a čilý, aby nevypadal jako křivě vyoraná myš. Vím o spoustě svých přátel, že se v noci taky převalují a nemohou zabrat. Mluví o tom.

Lidé mívají starosti, touhy a vize. Zásadní věci se rodí v noci. Na druhé straně i samota a různá palčivost dostihne člověka obvykle s příchodem noci.

A i když třeba otevře dveře, aby v té tmě, v tom pokoji nebyl tak sám, noc neskončí.

Text: 6n64 (27. 01. 2011)
Vydáno: 27. 01. 2011