Stará žere Valentýna, ale ty jsi socka?

Stará žere Valentýna, ale ty jsi socka? Neutrácej za dárky, pošli jí zamilovanou MMS, vyjde tě to na pětku a uvidíš, stará bude mít radost.
4 min. čtení | 850 slov

Stará žere Valentýna, ale ty jsi socka? Neutrácej za dárky, pošli jí zamilovanou MMS, vyjde tě to na pětku a uvidíš, stará bude mít radost. Mluvili o tom takové dvě malé buzny v tramvaji, o posílání zamilovaných MMS k Valentýnovi. Jednu pošlu taky své staré, říkáš si, bude to originální a takové romantické.

Teda pokud máš kredit v mobilu. Jinak pošleš leda tak hovno.

I když na tom vlastně ani nesejde, protože ty ten kredit v mobilu jednak nemáš, ale ty hlavně nemáš ani telefon s foťákem. Tvůj mobil nemá ani barevný a už vůbec ne dotykový displej. Vlastně ani nepodporuje MMS zprávy.

Ale měl jsi takový. Koupil sis ho k narozeninám za prachy z HomeCredit. Jenže na Vánoce jsi chtěl staré udělat radost a koupit ji toustovač. Miluje tousty. Ale kde pořád brát love, když pracák i sociálka jsou tvé krkavčí matky? Tak jsi půjčil svůj chytrý dotykový smartphone do frcu - a už tam zůstal. Teď používáš nějaký takový gumový Samsung, co jsi dostal od mobilního operátora za korunu při uzavření paušálu. Potřeboval jsi z něčeho volat, každý potřebuje. Tak jsi šel do T-Mobilu a u takového velkého nagelovaného svalovce s odstávajícíma ušima, co vypadal jako skřítek Racochejl z večerníčku, jsi uzavřel smlouvu, vlastně dvě, druhou pro starou, chtěl jsi jí udělat radost, mimochodem už ti tam visí třetí faktura po splatnosti...

Nemáš telefon na MMS a už vůbec ne prachy na dárek. Ale jsi neskutečně zamilovaný. Co těď? V pohodě: MMS se dají zdarma posílat z internetu. Dokonce by to mohlo být i lepší. Protože své milované nepošleš, tak jako loni, zase fotku svého bimbase s vyznáním lásky: "Myluju tě." Vím, že nejsi hloupý, že to tvrdé "i" jsi tam dal záměrně. Odborně řečeno mělo plnit funkci emotikonu, něco jako, když do SMS vložíš smajlíka, kterým vyjadřuješ, že to, co píšeš, myslíš s nadsázkou. Všem je jasné, na co jsi tvrdým "i" ve slově miluji narážel a upozorňoval.

Jen tvá stará to nepochopila. Základkou prolízala ještě hůř než ty, neví, jaké "i" se kde píše. A i kdyby to věděla, stejně by tu souvislost nenašla, nedocvaklo by jí to. Už dříve tě napadlo, že je asi trochu dementní. Ale je hodná a upřímná, tak s ní seš.

No jo, jenže ty internet doma pochopitelně nemáš. K čemu by ti byl, když počítač skončil před rokem v zastavárně.

Ale Franta Vodvedle má počítač. Má i internet. Je to kámoš, můžeš jít k němu. Na netu vybereš nějakého krásného, zamilovaného medvídka nebo králíčka, který sedí v růžovém srdíčku, a roztomile napřahuje packu a slaďoucce se culí. Vybereš ten obrázek, napíšeš tam "Myluju tě" a pošleš zadara MMS staré na mobil. Stará je romanticky založená dívka, bude mít neskutečnou radost. Dojme se z té romantiky. Uvidíš, všecho bude ok, pak si to s láskou rozdáte, bude i kuřba, polykání a možná i exkurze do backoffice.

Jo kámoš Franta Vodvedle je taky sociál a odpojili mu net? Vždyť je to vlastně jedno, kde by tvoje stará vzala mobil, co umí MMS? Vlastně nemá vůbec mobil. Pletou se jí čísla, protože přes ty metrové popelníky na ně blbě vidí a furt volala cizím lidem. Tak jsi jí ho zabavil. A o něco později vyměnil za pět minut strávených u výherního automatu. Zamilovaná MMS je blbost.

Ještě, že Franta Vodvedle je myslitel a přírodní filosof neposkvrněný vzděláním, jistě poradí! Na pivo spolu zajdete, no ne? Na pivo je vždycky. Nebo alespoň na krabici vína. V klidu proberete svou situaci a bude líp.

Franta Vodvedle to má snazší: Nemá ani prachy, ani ženskou.

Jenže ty milenku máš a moc dobře víš, ty vole, že tvoje stará žere Den svatého Valentýna jako ta napudrovaná šlapka v telce. Nevysvětlíš jí, že je to jen trapná americká sračka na tahání peněz z lidí, ona je Valentýnem úplně posedlá. Od Vánoc o tom každý den mluví, dokonce i večer mezi reklamami v seriálu. Vidíš, televizi bys mohl zanést do zastavárny ...kurva to ne, televizi ne! I když staré by stejně stačilo jen rádio, vždyť na to stejně blbě vidí. A ty chodíš radši na fotbal do hospody. Jenže televize je krb domova, teplo domova, televizi ne.

Kdyby ta stará tak netlačila: "Jestli mě máš rád, chci na Valentýna nějaký krásný, romantický dárek." Kdyby ho aspoň nechtěla jen proto, aby se mohla chlubit. Protože holky, co s nima v Tesku vytírá podlahu, se taky budou chlubit čokoládovými srdci, robertky a bombarďáky s růžovou krajkou a ona nechce zůstat pozadu. A ty z toho máš strach, protože jsi bez peněz a nemůžeš jí koupit ani zlato, ani stříbro, ani bomboniéru, ani sexy blůzičku a už vůbec jí nemůžeš dát prachy na nové kozy, po kterých tak touží. Trojky: všem těm kundám v práci by vytřela zrak!

Ty na nové kozy ale nemáš. Ty své lásce nemůžeš poslat ani zamilovou MMS.

Jsi socka a stará žere Valentýna, víš, co, ser na to, zacpi jí ústa tím, co máš. Dej ji plný pytel lásky, zasloužíte si to oba, život není lehký, ale je mnohem snažší, když se dva mají rádi, když se upřímně milují. Říkal to Franta Vodvedle. A ten, vole, ví všecko.

Text: 6n64 (14. 02. 2012)
Online od 14. 02. 2012